000_9600

1987 yılında Burdur’a bağlı Kuzköy köyünde doğdu. Küçük yaşlarda amcası Halit ÖNÜR’ ün Kabak Kemane çalmasından etkilendi ve kendisiyle meşk etmeye başladı.

2001 yılında Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine girdi burada müzik ve keman eğitimi aldı. Aynı yıllarda birçok mahalli icracıya eşlik etti.

2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nü kazandı. 2011 yılında konservatuvar eğitimini tamamladı.

2010 yılında “Evliya Çelebi’nin İzinde” adı altında, Balkanlar ve Almanya’da konserler verdi. İTÜ Bağlama Günlerinde ETNİ-KA, MESEL ve Rıza Yağız ile birlikte sahne aldı.

2011 ‘de Danimarka, Kopenhag’ ta düzenlenen WOMEKS Dünya müzik festivali’ ne (Womex World Music Expo) katıldı. Antalya’nın Serik ilçesinden derlediği IKLIK çalgısıyla,

2013 yılında İrfan GÜRDAL ile birlikte Kazakistan / Astana Türk Dünyası Müzik festivalinde yer aldı.

2015’te Çanakkale savaşlarının 100. yılı anısına Kültür bakanlığı Opera ve Bale orkestrası ile Avustralya – SİDNEY ‘ de konser verdi.

2014 yılında MESEL grubu ile Rusya Krutushka Etnik müzik festivalinde ardından 2015 yılında Londra Nour Festivali kapsamında Londra’da Royal Albert Hall’de konser verdi. Ayrıca pekçok albüm , dizi, film müziği ve televizyon programında kemane icra etmiştir. Kendi köyü ve çevresinden derlediği türkülerden oluşan “KÖY HAVASI” ve üniversite döneminde kurdukları AHUZAR grubuyla da “YADİGAR” adıyla iki albümü bulunmaktadır.

Şuan TRT İstanbul Radyosu’nda Kabak Kemane sanatçısı olarak görevini sürdürmektedir.